Nowoczesna remiza polem do ćwiczeń dla strażaków

  • Data: 12 września 2016 ·
  • Autor: ·
Nowoczesna remiza polem do ćwiczeń dla strażaków
Share

/Fot: Studio Gang//
Powciskane między stare śródmiejskie domy stacje straży pożarnej nie zmieniają się od lat. Z drugiej strony strażakom przybywa obowiązków innych niż tylko gaszenie pożarów. Akcje robią się coraz bardziej skomplikowane. Dlatego władze Nowego Jorku swojej elitarnej jednostce Rescue Company 2 wystawiły nowy budynek, zaprojektowany jako jedno wielkie pole ćwiczeń.

Strażacy, którzy brali m.in. udział w akcji w WTC, dostaną przede wszystkim budynek pełen dziur i wąskich przejść. Z takimi mają do czynienia w czasie akcji. Budynek pomieści także tor przeszkód oraz piwnicę, która będzie służyć jako miejsc do ćwiczeń akcji w podziemiach. Na górze, na krawędzi dachu znajdą się za to zaczepy dzięki, którym będzie można ćwiczyć wspinaczkę.

Nie mniej istotna jest sama konstrukcja budynku: jako pierwszy w Nowym Jorku będzie miał dwustronny garaż, tak aby samochody mogły szybko wyjeżdżać, ale i wjeżdżać. Hall będzie miał także szyb dachowy, na wypadek operacji z powietrza.
Taki układ połączony z dużą ilością niesymetrycznych okien w fasadzie nadaje budynkowi także sporą wartość funkcjonalną. Przede wszystkim gwarantuje dobre nasłonecznienie oraz wentylację, co będzie się przekładać na oszczędność energii. W ogóle jest to bardzo ekologiczny projekt uwzględniający instalację paneli solarnych, system przechwytywania wody deszczowej, która nadaje się do gaszenia oraz dachowy ogród, gdzie rosnąć będą także drzewa.


PRZECZYTAJ TAKŻE: