Na krakowski Kazimierz nie wjadą już samochody spalinowe

  • Data: 17 lipca 2018 ·
  • Autor: ·
Na krakowski Kazimierz nie wjadą już samochody spalinowe
Share

Mamy już pierwsze efekty uchwalonej w styczniu Ustawy o Elektromobilności. Nowe prawo dało miastom możliwość wprowadzania Strefy Czystego Transportu, gdzie ogranicza się dostęp pojazdom spalinowym. No i taką właśnie przestrzeń na Kazimierzu wyznaczył krakowski magistrat.

Chodzi o kwartał ograniczony ulicami Miodową, Dajwór, Świętego Wawrzyńca oraz Krakowską. Od momentu ustanowienia strefy wjeżdżać będą tu mogły pojazdy elektryczne, na wodór, napędzane gazem ziemnym (CNG) oraz mieszkańcy zameldowani lub zamieszkali na Kazimierzu – dlatego nie zmusi to mieszkańców do wymiany pojazdów.

Dla tego ograniczenia istnieje jednak jeszcze kilka wyjątków, do których należą m.in. taksówki, samochody, którymi poruszają się osoby niepełnosprawne, ale także pojazdy służb miejskich. Kierowcom aut spalinowych, którzy nie będą przestrzegać nowych ograniczeń i wjeżdżać do zielonej strefy grozi mandat w wysokości 500 zł.
Miasto jest na etapie przygotowania uchwały w tej sprawie. Rejon zostanie oznaczony nowymi znakami wyznaczającymi Strefę Czystego Transportu – na zdjęciu na górze.

/Fot: sweens308//


PRZECZYTAJ TAKŻE: