We wrześniu wybieramy najlepsze miejskie projekty przy misce Warszawskiej Zupy

  • Data: 19 lipca 2017 ·
  • Autor: ·
We wrześniu wybieramy najlepsze miejskie projekty przy misce Warszawskiej Zupy

14 września 2017 r. w Barze Prasowym w Warszawie odbędzie się pierwsza edycja Warszawskiej Zupy. Miasto2077 wraz ze Stowarzyszeniem Ludzi Nowoczesnych oraz Partnerami – Echo Investment i Barem Prasowym, zapraszają na spotkanie, które wspiera na starcie autorów miejskich projektów. Wszystkich zainteresowanych zgłoszeniem pomysłu na rozwiązanie miejskie zapraszamy do wypełnienia ankiety.

Zupa wywodzi się z Detroit. Pierwsza edycja odbyła się w 2012 roku. Dziś, w różnych dzielnicach tego miasta organizowanych jest kilkadziesiąt kolacji w ciągu roku. Pomysł zawędrował do innych miast na świecie m.in. do Liverpoolu, Chicago czy Krakowa.

Zupa to bardzo prosta idea. Mieszkańcy miasta spotykają się wieczorem w luźnej atmosferze. Przy drzwiach wpłacają niewielką kwotę za udział w wydarzeniu i posiłek. Słuchają czterech krótkich, pełnych pasji wystąpień o pomysłach na uatrakcyjnienie miasta. Zadają ich autorom pytania. Dostają porcję zupy. W trakcie posiłku zastanawiają się i dyskutują o poznanych pomysłach. Gdy zjedzą, wypełniają karty do głosowania i wskazują projekt, który zrobił na nich największe wrażenie. Pieniądze, które uczestnicy wpłacą przy wejściu otrzymuje zwycięzca. Przyznane są mu na zasadzie zaufania. Nie musi wypełniać skomplikowanej dokumentacji, nie musi sprawozdawać z wykorzystania środków. Warunkiem jest zobowiązanie do udziału w następnej Zupie, gdzie opowiada jak wykorzystał zdobyte pieniądze.

Pulę nagród w Warszawskiej Zupie powiększy wkład partnera, Echo Investment, największej grupy deweloperskiej w Polsce (do 5 tys. zł na zasadzie złotówka do złotówki z kwoty uzyskanej od uczestników). Udział w przedsięwzięciu stanowi realizację misji firmy i chęć zrozumienia, w jaki sposób mieszkańcy Warszawy chcą kształtować swoje miasto.
Partnerem Zupy jest też Prasowy, kultowy bar mleczny. Miejsce, w którym czuje się klimat Warszawy. Prasowy udostępnia swoją przestrzeń wszystkim, którzy chcą się tego dnia spotkać, zjeść zupę i zagłosować na najciekawszy miejski projekt.

Wsparcie, społeczność, zaufanie, kreatywność, zabawa – o to chodzi w Zupie. Chcemy pomóc ciekawym pomysłom zaistnieć w rzeczywistości. Dać napęd na starcie. Pokazać, że warto robić coś z pasją dla miejskiej społeczności.

Najważniejsze terminy ZUPY:
15.07.2017 r. – 04.09.2017 r. trwa pozyskiwanie projektów, które będą starać się o finansowanie. Wszystkich zainteresowanych podjęciem walki o fundusze uzbierane podczas wydarzenia zachęcamy do wypełnienia ankiety.
7.09.2017 r. – to dzień, w którym jury wybiera 4 najciekawsze projekty,
pomiędzy 8.09.2017 r. a 13.09.2017 r. – odbędzie się szkolenie dla autorów wybranych projektów, mające przygotować ich do wystąpienia zgodnie z zasadami Zupy: krótko, na temat i bez wspierania się technologią, bo przecież słuchamy ludzi z pasją, a nie patrzymy na prezentację w PowerPoint.
14.09.2017 r. – dzień debiutu Warszawskiej Zupy, pierwsza edycja wydarzenia. O 19.00 spotykamy się w Prasowym na Marszałkowskiej 10/16. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Warszawy. Im nas więcej, tym więcej zbierzemy środków na zwycięski projekt.

Zaraz po 14 września zaczynamy przygotowania do kolejnej Warszawskiej Zupy.