Opis projektu zgłoszonego w ramach Warszawska Zupa

Zupa to pomysł na społeczne zbieranie pieniędzy, które możesz przeznaczyć na realizację własnego pomysłu ulepszającego miejskie życie. To inicjatywa, która przyszła do nas zza oceanu i po raz pierwszy jest organizowana w Warszawie przez serwis Miasto2077 oraz związane z nim Stowarzyszenie Ludzi Nowoczesnych – w przygotowaniu przedsięwzięcia wspierają nas twórcy całej inicjatywy z Detroit Soup.

Zasada działania jest prosta: na Warszawskiej Zupie zbiera się grupa ludzi zainteresowanych dobrymi miejskimi projektami. Przed nimi wysłuchanie prezentacji czterech najlepszych projektów zgłoszonych na tę okoliczność, dyskusja na ich temat, smaczna zupa do zjedzenia, no i głosowanie. Jedzenie jest za darmo, ale przychodzący na spotkanie są proszeni o darowizny, z których powstaje fundusz przekazywany na realizację projektu, który uczestnikom kolacji najbardziej przypadł do gustu.

Do tych, którzy uważają, że mają dobry pomysł i warszawska społeczność go polubi, zwracamy się z propozycją zgłoszenia go do naszego przedsięwzięcia. Autorzy projektów, które trafią pod głosowania w czasie Zupy, ryzykują tylko tym, że w ciągu pięciu minut będą musieli zaprezentować je przed publicznością. My ze swojej strony zapewnimy merytoryczne przygotowanie do tego typu prezentacji.

Zaczynamy regularny cykl spotkań (około 3 – 4 w roku) i jeśli się raz nie uda, to można spróbować na kolejnej Zupie. Podczas przyszłych imprez będziemy chcieli także, aby ci co już otrzymali pieniądze opowiedzieli w jaki sposób je wydali.

Wszelkie szczegółowe pytania mile widziane, najlepiej zgłaszać je pod adres redakcja@miasto2077.pl

Zobacz Regulamin Warszawskiej Zupy.

Jeśli chcesz mieć szansę, sięgnij po nią. Zgłoś swój projekt wypełniając poniższą ankietę (wszystkie pola są wymagane).