Studenci zamieszkali w starych elewatorach zbożowych

  • Data: 10 kwietnia 2017 ·
  • Autor: ·
Studenci zamieszkali w starych elewatorach zbożowych
Share

Projekty mieszkań z recyclingu stają się coraz częstsze i nabierają rozmachu. Duńczycy stawiają akademik z kontenerów, ale projektanci z RPA przebili ich: domy studenckie urządzili w starych silosach, a dopiero na nich ustawili kilka pięter starych kontenerów.

Mill Junction to kompleks, który w Johanesburgu wystawiła firma Citiq Property Developers. Znajdują się tam mieszkania dla 400 studentów. Poza niewielkimi, ale dość komfortowymi pokojami mają do dyspozycji wspólne kuchnie, sale do nauki oraz ćwiczeń sportowych, a także rekreacji.

Cały budynek jest też efektywny pod względem energetycznym: stąd dobra izolacja drzwi i okien oraz system fotokomórek zarządzających światłem. Dzięki takim m.in. zabiegom Mill Junction zużywa połowę mniej energii niż konwencjonalny budynek.

To istotny element całej konstrukcji, bo dom ma być tani w utrzymaniu i kosztach najmu. Był stawiany z myślą o niezamożnych studentach. Z powodu wysokich kosztów utrzymania w RPA połowa uczniów porzuca studia przed ich ukończeniem. Mill Junction to propozycja jak wyjść na przeciw temu problemowi.

/Fot: Citiq Property Developers//


PRZECZYTAJ TAKŻE: