Parki kieszonkowe można też robić na wodzie

  • Data: 18 czerwca 2018 ·
  • Autor: ·
Parki kieszonkowe można też robić na wodzie
Share

Kieszonkowe parki to rzecz dobrze znana także w Polsce, ale pływający park kieszonkowy to coś nowego. Taka właśnie wyspa pływa sobie w Londynie. Oaza miejskiej zieleni spławiona ma być już na wiosnę tego roku.

Platforma zwodowana została na Paddington Basin, wycinku tutejszych kanałów znajdującym się pomiędzy dworcem Paddington, a Merchant Square. Dzieło Tony’ego Woodsa z The Garden Club jak na park przystało ma drzewa, ale jego największym atutem są kwiaty oraz aromatyczne zioła. Chodzi o to, aby było kolorowo, ale tonacja i zapachy będą się zmieniać w zależności od pory roku.

Zielona wyspa o łącznej powierzchni 730 mkw ma też animować życie miejscowej fauny. Dlatego m.in. jedna z platform jest odłączona od pozostałych, bo ma tu być miejsce gniazdowania dla ptaków. Większość przestrzeni przeznaczona jest jednak dla ludzi. Siedzisk starczy dla 120 osób, a ogólnie dostępny WiFi zachęca do tego, aby wyjść z biura i popracować w bardziej naturalnym otoczeniu.

Pływający park to element szerszej inicjatywy zazieleniania brytyjskiej stolicy, w której ma się pojawić więcej takich obiektów.

/Fot: The Garden Club//


PRZECZYTAJ TAKŻE: