Parki kieszonkowe można też robić na wodzie

  • Data: 16 lutego 2017 ·
  • Autor: ·
Parki kieszonkowe można też robić na wodzie
Share

Kieszonkowe parki to rzecz dobrze znana także w Polsce, ale pływający park kieszonkowy to coś nowego. Taki właśnie projekt szykują w Londynie. Oaza miejskiej zieleni spławiona ma być już na wiosnę tego roku.

Platforma znajdzie się na Paddington Basin, wycinku tutejszych kanałów znajdującym się pomiędzy dworcem Paddington a Merchant Square. Projekt Tony’ego Woodsa z The Garden Club przewiduje kilka drzew, ale jego największym atutem mają być kwiaty oraz aromatyczne zioła. Chodzi o to, aby było kolorowo, ale tonacja i zapachy będą się zmieniać w zależności od pory roku.

Zielona wyspa o łącznej powierzchni 730 mkw ma też animować życie miejscowej fauny. Dlatego m.in. jedna z platform jest odłączona od pozostałych, bo ma tu być miejsce gniazdowania dla ptaków.

Większość przeznaczona będzie jednak dla ludzi. Siedzisk starczy dla 120 osób, a ogólnie dostępny WiFi będzie zachęcał do tego, aby wyjść z biura i popracować w bardziej naturalnym otoczeniu.

Pływający park to element szerszej inicjatywy zazieleniania brytyjskiej stolicy, w której ma się pojawić więcej takich obiektów.

/Fot: The Garden Club//


PRZECZYTAJ TAKŻE: