Nawigacja dla pieszych

  • Data: 16 lutego 2016 ·
  • Autor: ·
Nawigacja dla pieszych
Share

Aplikacja nawigacyjna Google ma co prawda opcję wyznaczania trasy dla pieszych, jej mechanizm jest jednak kopią tego czym posługują się kierowcy: „za 200 metrów skręć w lewo w ulicę”. Bez śledzenia własnych postępów na mapie, można się pogubić. Dlatego grupka pasjonatów pieszego przemieszczania miasta stworzyła Walc – aplikację nawigacyjną dla chodzących o własnych siłach. Zasadą nie jest tu kierowanie wedle siatki ulic, ale rozkładu najbardziej charakterystycznych punktów – nie trzeba orientować się gdzie jest północ i ile to 100 metrów. Aplikacja wyszukuje tego typu obiekt – np. kawiarnie Starbucksa – i pyta się czy użytkownik go widzi. Jeśli tak to świetnie, wówczas można usłyszeć wskazówkę: „miń go i skręć w lewo”. I tak do kolejnego punktu orientacyjnego.
Ważne są te komendy głosowe. Wraz z nimi można się przemieszczać nie wyciągając telefonu z kieszenie i wpatrując się w mapę. „Opracowaliśmy Walc aby stworzyć świat dla pieszych. Dać ludziom wskazówki, jakie udzielają sobie przyjaciele.” mówi Allison McGuire, autorka aplikacji.


PRZECZYTAJ TAKŻE:

SAMOCHÓD, PIESZY I ROWER NA JEDNEJ DRODZE ULICE BEZ DROGOWYCH ZNAKÓW I BEZ WYPADKÓW 7 WSKAZÓWEK: JAK PLANOWAĆ MIASTO BEZPIECZNE DLA PIESZYCH