Przepychaczka do rur najlepszym urządzeniem do wyznaczania rowerowych dróg

  • Data: 27 lipca 2017 ·
  • Autor: ·
Przepychaczka do rur najlepszym urządzeniem do wyznaczania rowerowych dróg
Share

Gdzie najlepiej sprawdza się przepychaczka do rur kanalizacyjnych? Rzecz jasna na ulicy. Szczególnie do gustu przypadła amerykańskim aktywistom, którzy przy pomocy tych prostych urządzeń wyznaczają rowerowe ścieżki.

Wszystko zaczęło się w lutym tego roku w Wichita w Kansas, gdzie tzw. partyzantka rowerowa przy ich pomocy wygrodziła z jezdni ścieżkę rowerową biegnącą pomiędzy pasami ruchu samochodów. W maju ten sam zabieg powtórzył się w Providence. Na Fountain Street pojawiło się 72 przepychaczek (na zdjęciu). W maju ta sama historia powtórzyła się w Omaha.

Łazienkowe akcesoria, rzecz jasna, szybko zostały usunięte przez zarządy dróg. Nie chodziło jednak przecież o trwałą konstrukcję, a tylko o formę protestu. Nie chodzi też o wyznaczanie nowych ścieżek rowerowych. Amerykanie od dłuższego czasu walczą o zabezpieczenie tych już wymalowanych na szerokich jezdniach (niekiedy do tego używają też słupków drogowych). Bez fizycznej bariery nie czują się bezpieczni jadąc bok w bok z kierowcami, którzy nie respektują ich praw i mają na koncie śmiertelne potrącenia rowerzystów na wyznaczonych ścieżkach.

/Fot: James Kennedy, Transport Providence//


PRZECZYTAJ TAKŻE: