Otwieranie drzwi bez przychodzenia do domu

  • Data: 15 października 2014 ·
  • Autor: ·
Otwieranie drzwi bez przychodzenia do domu
Share

Po roku oczekiwania na rynek trafi wreszcie August Smart Lock. To inteligentny zamek stworzony przez startupera Jasona Johnsona oraz projektant Yvesa Behara. Istotą jest nie tylko to, że nie potrzeba do niego kluczy, ale przede wszystkim możliwość otwierania drzwi kiedy gospodarza nie ma w domu.

Wszystko zasadza się na silniczku ukrytym w z tyłu zamka. Zarządzany jest aplikacją zainstalowaną na smartfonie. Z August Smart Lock łączy się za pomocą Blutooha wydając mu polecenie zamknięcia lub otwarcia drzwi. Taka konfiguracja urządzenia pozwala nie tylko wchodzić do domu bez używania kluczy, ale także zdalnie wpuszczać do mieszkania inne osoby – np. znajomych, serwisantów, a nawet dziecko które nie ma własnego klucza. Za pośrednictwem aplikacji wystarczy nadać im odpowiednie uprawnienia – stałe lub czasowe – i mogą bez przeszkód dostać się do domu.

August Smart Lock nie ma przy tym słabości klasycznych elektronicznych zamków, które przestają działać gdy zabraknie prądu. Po pierwsze ma własny system zasilania, a poza tym można go otworzyć za pomocą zwykłego klucza.
Nowy zamek wpisuje się w trend produkowania nowoczesnych i inteligentnych urządzeń dla domu, których symbolem jest Nest Labs – firma założona przez Tonyego Fadella byłego designera Apple’a, ale przejęta przez Google. Jak przystało na modny gadżet August Smart Lock trafi do sieci sklepów Apple. Nie będzie bardzo drogi: 250 dolarów za sztukę.