Ogródki do wynajęcia

  • Data: 5 września 2017 ·
  • Autor: ·
Ogródki do wynajęcia
Share

Skoro można współdzielić domy, samochody czy biura, to dlaczego nie przestrzenie zielone. Do takiego wniosku projektanci z Manchesteru doszli przy okazji Dig the City, festiwalu miejskiego ogrodnictwa i stworzyli aplikację, dzięki której mieszkańcy mieszkańcom mogli udostępnić swoje ogródki.

Plot, bo tak się nazywa program, zyskał taką popularność, że działa do dziś, dawno po zakończeniu festiwalu. Dzięki aplikacji mieszkańcy lub odwiedzający Manchester mogą wynająć sobie kawałek prywatnego ogródka: rezerwacji dokonuje się w dwugodzinnych interwałach czasowych i podobnie jak w Airbnb, trzeba zyskać zgodę właściciela.

Do dyspozycji są nie tylko ogródki przydomowe, ale także dachowe. Dlatego z usługi można też korzystać w centrum miasta, gdzie prywatne posesje są dość skromne. Wynajmujący to osoby indywidualne, które chcą nieco odpocząć i wytchnąć od zgiełku miasta, ale także grupy, które np. chcą zorganizować sesję yogi. Można też popracować w spokoju i miłym otoczeniu: w każdym ogródku dostępne jest WiFi.

/Fot: Plot//


PRZECZYTAJ TAKŻE: