Inteligentne prześcieradło

  • Data: 25 lutego 2015 ·
  • Autor: ·
Inteligentne prześcieradło
Share

/Fot: Luna//
Kwestia wysypiania się to zagadnienie, które ostatnio pochłania inżynierów. Wymyślają kolejne urządzenia dzięki którym spać będziemy krócej i efektywniej. Chociażby polski projekt NeurOn, opaski do kontroli snu polifazowego. Teraz, kolejni wynalazcy wzięli się za prześcieradło. Luna to inteligentna poszewka na materac, która ma poprawić komfortu snu użytkownika. Będzie zarządzać temperaturą łóżka, śledzić sen, a nawet zintegruje się z domem. O ile jest smart.

Temperaturę poszewki reguluje się za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Osoba która śpi obok, również może wybrać temperaturę i to nawet zupełnie inną niż użytkownik po drugiej stronie łóżka – tak jak w przypadku strefowej klimatyzacji w samochodzie. Luna kontroluje sen dzięki, czujnikom które śledzą przesunięcia i zmiany pozycji, osoby podczas snu. Inne czujniki, takie jak mikrofony służą do monitorowania oddechu, rytmu serca, a nawet chrapania. Z czasem aplikacja tworzy profil użytkowania, dzięki zebranym informacjom.
Luna może również komunikować się przez głośniki. Wchodzi w interakcje z różnymi systemami i urządzeniami np. inteligentnymi żarówkami i klimatyzatorami czy nawet ekspresem do kawy. Potrafi zamykać drzwi (wymagana jest instalacja zamków elektronicznych), a nawet pełni funkcje budzika. Wykrywając fazy snu, zrobi pobudkę w fazie lekkiego snu, co sprawi, że użytkownik wstanie pełen energii.

Nie jest to więc tylko zwykły gadżet, ale wszechstronny pomocnik. Luna będzie kosztować od 200 do 230 dol., w zależności od wielkości pokrowca.