Dom w stylu Jenga dla niezamożnych mieszkańców

  • Data: 18 września 2016 ·
  • Autor: ·
Dom w stylu Jenga dla niezamożnych mieszkańców
Share

/Fot: Rogers Stirk Harbour + Partners//
Domek na drzewie kojarzy się z czymś prostym w konstrukcji i niewymagającym. I taki właśnie jest Tree House, projekt wielorodzinnego domu przestawiony przez biuro Rogers Stirk Harbour + Partners.

Jest to drewniana konstrukcja sprawiająca wrażenie dość chaotycznie ustawionych na sobie klocków. Tyle, że to nie są to zwykłe klocki, ale dość komfortowe apartamenty, każdy składający się z czterech modułów – salon, kuchnia oraz łazienka i do tego jeszcze dwie sypialnie. W sumie około 74 mkw. Ta właśnie konstrukcja ma wyglądać jak bardziej zaawansowany domek na drzewie.

Ułożone są na sobie naprzemiennie jak elementy w piramidzie Jenga – wszystko wokół pionu z klatką schodową, który umiejscowiony jest centralnie. Takie nieregularne poskładanie mieszkań to nie tylko zabieg estetyczny nadający dynamiki, ale i praktyczny: sufit wystającego apartamentu sąsiadów z piętra niżej będzie pełnić rolę ogródka dla mieszkających na jego poziomie.

Tree House jest przy tym pomyślany jako projekt dla niezbyt zamożnych mieszkańców. Moduły składające się na budynek będą prefabrykowane z drewnianych elementów. Ustawienie ich w budynek sięgający 10 pięter także nie będzie nastręczać wielu trudności. Dlatego właśnie projektanci z Rogers Stirk Harbour + Partners przekonują, że będzie to jedna z najtańszych budowli, która może się poszczycić takimi parametrami mieszkaniowymi.


PRZECZYTAJ TAKŻE: