Długopis do pomiaru witamin

  • Data: 20 lutego 2015 ·
  • Autor: ·
Długopis do pomiaru witamin
Share

/Fot: Vitastiq//
Złe samopoczucie ludzie często przypisują “gorszemu dniu” ewentualnie pechowi. Nie biorą pod uwagę jaki wpływ na ich stan ducha ma odpowiedni poziom witamin i minerałów, konieczny do prawidłowego funkcjonowania ich organizmu. Dla zrozumienia w czym tkwi problem powstał Vitastiq. Podłączane do smartfona urządzenie dzięki któremu w kilka sekund można sprawdzić jaki jest w organizmie poziom 30 witamin i minerałów.

Vistatiq został zaprojektowany tak aby użytkownik mógł zrobić szybką analizę bez potrzeby korzystania z płatnych badan lekarskich. Łączy przy tym wielowiekową akupunkturę i nowoczesną technologie. Korzysta z elektroakupunktury czyli nieinwazyjnej i bezbolesnej metodzie pomiaru elektrycznym piórem podłączonym do telefonu. Użytkownik podłącza urządzenie do swojego smartfona, uruchamia aplikację i zaczynają pomiar. Bardzo proste. Badanie wykonuje się przyciskając elektryczne pióro do palca lub innej części ciała – jak to w akupunturze punkt pomiaru każdego mikroelementu znajduje się w innym miejscu. W tym czasie urządzenie skanuje ilość minerałów i witamin w organizmie takich jak biotyna, witamina C, magnez czy witamina B12. Wynik badania pokazywany jest na ekranie telefonu już w kilka sekund po wykonaniu pomiaru. Aplikacja pokazuje, czy danego mikroelementów jest za mało, za dużo ew. w sam raz.

Vitastiq ma zostać wprowadzony do sprzedaży w maju 2015 roku. Będzie kosztować ok. 100 dolarów za sztukę. Grupa przedsiębiorców, która stoi za całym projektem swoje urządzenie sfinansowała na serwisie crowdfundingowym Indiegogo. Zebrali prawie 100 tys. dolarów, czyli niemal dwa razy więcej niż planowali.