Aplikacja, która pokaże jak montować meble

  • Data: 4 kwietnia 2018 ·
  • Autor: ·
Aplikacja, która pokaże jak montować meble
Share

IKEA budując biznes na meblach do składania, które każdy powinien umieć zmontować w domu od początku postawiła na tworzenie jasnych i przejrzystych instrukcji. Wszystkie kroki opisane, są krok po kroku, bez natłoku czynności. Można to jednak zrobić jeszcze lepiej z wykorzystaniem poszerzonej rzeczywistości.

Propozycja taka nie wyszła jednak od szwedzkiej firmy, ale niezależnego projektanta Adama Pickarda. Inspirującą się aplikacją do meblowania IKEA Place stworzył własną aplikację AssembleAR, która ma pomagać w montowaniu mebli. Jak to wygląda zaprezentował na przygotowanym przez siebie filmie:

Jej główną zaletą jest właśnie wykorzystanie poszerzonej rzeczywistości (augmentet reality stąd AR w nazwie), z której może korzystać smartfon. Dzięki temu nie musimy już bazować na płaskich rysunkach, ale poszczególne elementy widzimy w modelu trójwymiarowym analogicznym do tego co wyjdzie nam przy składaniu mebla. Dodatkowo cały obraz jest animowany. Dzięki temu łatwiej zorientować się w poszczególnych krokach, łącznie z użyciem właściwych elementów konstrukcyjnych, co najczęściej sprawia kłopoty przy składaniu.